Produktet Tona të Bulmetit

VLERAT USHQIMORE NË NJË GOTË QUMËSHT

306 mg Kalcium

8 g Proteina

12 g Karbohidrate

Të mirat e Bulmetit

366 mg Kalium

107 mg Sodium

Vitamina A, D, B2, B6, B-12

Kos e tërshërë për humbje peshe!

 

Receta dhe Përgatitja

 • Koha e Përgatitjes

  30 min
 • Shërben

  1 person
 • Përbërësit

 • 240 ml ujë
 • 40 g fara tërshëre
 • kripë
 • mjaltë
 • kanellë
 • fruta të thata
 • gjalp për shije
 • kos për shoqërim

 • Përgatitja

  Mbushni një tenxhere me 240 mililitra ujë dhe vendoseni në stufë. Nëse do të përgatisni për më shumë se 1 person, shtoni 240 mililitra për çdo person. Vloni ujin. Në këtë mënyrë tërshërat do të jenë më të forta. Nëse doni që farat e tërshërës të bëhen të buta dhe kremoze, shtoni tërshërën në ujë pastaj vlojeni. Shtoni 40 g tërshërë në tenxhere. Për çdo racion tjetër shtoni po 40 g tërshërë. Zieni tërshërën dhe trazoni. Tërshëra do të thithë ujin dhe do të trashet...
  lexoni më shumë
 • 1

Çertifikimet

 • 1

Kontakt

  Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
  +355 68 90 22 120
  Autostrada Lushnjë-Fier km7
     Bishqethem, Lushnje 9001
  Lagjja Nr.1
     Rrogozhinë 2503

Pikat Tona

 • Lushnjë
 • Tiranë
 • Korçë
 • Sarandë
 • Rrogozhinë

Shërbime të tjera

Lidhuni me Ne