Kivi Smoothie me Kos e Rrush

Rutabaga & Carrot Soup

Përbërësit:

  • 1 kivi i qëruar dhe prerë
  • 2 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur
  • 2 lugë gjelle kos
  • 100 gram rrush jeshil i qëruar nga lëkura dhe grirë
  • 2 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Hidhni frutat kivi dhe rrush në një shtrydhëse frutash (blender) së bashku me lëngun e limonit, mjaltin dhe kosin dhe grijini derisa të formohet një masë e njëjtrajtshme e lëngshme.

Lëreni të ftohet për 30 minuta, dhe më pas hidheni në dy gota/ Shtoni feta kivi dhe kokrra rrushi si garniturë në shkopa kokteili.

Kontakt

  Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
  +355 68 90 22 120
  Autostrada Lushnjë-Fier km7
     Bishqethem, Lushnje 9001
  Lagjja Nr.1
     Rrogozhinë 2503

Pikat Tona

  • Lushnjë
  • Tiranë
  • Korçë
  • Sarandë
  • Rrogozhinë

Shërbime të tjera

Lidhuni me Ne