Kek i bardhë

Në pamje të parë, mund t’ju ngjaj me pandispanjën, por në të vërtetë ka një ndryshim thelbësor në përgatitjen e brumit. Qumështi i ngrohtë e karakterizon këtë recetë, dhe e bën kekun unik. Nëse nuk e keni dëgjuar më parë, zbulojeni se si përgatitet vetëm në disa hapa.
Jemi të sigurt që keni për t’u mahnitur me ëmbëlsinë delikate që e karakterizon.

Tavë Kosi

Nëse ka një recetë gatimi që është tipike e kuzhinës sonë autoktone e që është gatim i përgatitur vetëm nga amvisat shqiptare, ajo është pikërisht Tava e Kosit.
E pamundur t’i rezistosh kësaj pjate, jo vetëm nëse e ke të servirur në tryezë por edhe thjeshtë nëse e përmend apo e dëgjon diku, kjo tavë mbetet si një ndër gatimet më të jashtëzakonshme tradicionale shqiptare.-

Kontakt

  Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.
  +355 68 90 22 120
  Autostrada Lushnjë-Fier km7
     Bishqethem, Lushnje 9001
  Lagjja Nr.1
     Rrogozhinë 2503

Pikat Tona

  • Lushnjë
  • Tiranë
  • Korçë
  • Sarandë
  • Rrogozhinë

Shërbime të tjera

Lidhuni me Ne