EN

Mirëprisni markën më të re ''TiDo''!

TiDo është marka më e re nga Lufra e cila ofron kos të freskët, natyral dhe kremoz, me reçel me copëza të vërteta frutash, me drithëra, me mjaltë apo edhe ashtu siç është.

Kosi TiDo është kremoz, i freskët dhe natyral. Ai vjen në formatin split cup, ku kosi është i ndarë nga reçeli, e tik e mundësi të zgjedhësh sa reçel, mjaltë apo drithëra të duash t’i shtosh kosit. TiDo është një produkt tepër transparent me konsumatorin, nuk ka ngjyrues, sheqer, shtesa jo të shëndetshme apo përbërës jo-natyralë.

Kosi TiDo vjen në 5 shije të ndryshme që janë: me reçel kajsie, luleshtrydheje, me mjaltë, me drithëra dhe i thjeshtë plot proteinë. Ajo që bën dallimin e kosit TiDo me të tjerët është shija, cilësia, transparenca por edhe liria a zgjedhjes që i jepet konsumatorit. Secili nga ne ja del të dallojë reçelin e vërtetë, shikon që nuk ka ngjyrues, konservantë apo sheqerna të tjera të shtuara të cilat mund të ishin të dëmshme për organizmin. Më e bukura e këtij produkti ështu paketimi i cili është si fillim mjaft miqësor me mjedisin dhe si një lojë për fëmijët tuaj. Pasi paketimi duhet përthyer fillimisht e më pas të bashkohet kosi në anën tjetër.

TiDo dhe Mjaltë: Mjalti është organik shumëlulesh, i çertifikuar në BE dhe ka shije fantastike!

TiDo dhe Reçel me Luleshtrydhe: Reçeli i Luleshtrydhes përmban 40% copa fruti, nuk ka sheqer por ëmbëlsues natyral (pra më pak kalori), nuk ka ngjyrues. e njëjta për TiDo dhe Reçel me Kajsi 

TiDo dhe Drithëra: Përmban një super-kombinim drithërash të shëndetshme si: Thekër e plotë, Tërshërë, Bajame, Lajthi, Fara Luledielli, Fara Kungulli. Pra vitamina e fibra plot!!!

TiDo Plain/I thjeshtë: ka 22% më shumë proteinë, është kremoz e me një shije të mrekullueshme. Perfekt për ta konsumuar pas aktiviteteve fizike!

Të gjithë përbërësit janë zgjedhur me shumë kujdes, për t’ju ofruar një ‘ëmbëlsirë’ të shëndetshme! TiDo nuk është kos me shije vetëm për fëmijët. E gjithë familja mund të konsumojë TiDo, në shkollë, në punë, në shtëpi, në palestër, në piknik… kudo dhe për këdo!

Po, TiDo mund të zëvëndësojë ëmbëlsirat jo të shëndetshme, të cilat kanë përbërës që vështirë se i kuptojmë. Po, TiDo ka pak kalori dhe ju ndihmon në përmirësimin e tretjes sidomos TiDo me drithëra dhe i thjeshtë. Shumë arsye përse të zgjidhni TiDo, sepse të gjithë duan TiDo!

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Rregjistrohu

Rregjistrohu në buletinin tonë informativ për tu informuar rreth të rejave të fundit, kuriozitete dhe publikime nga kompania ”Lufra”.

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe e pijeve që prodhon dhe shpërndan markat e saj të suksesshme si Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe uji Dukat, ndërsa gjithashtu shpërndan marka të tjera të importuara nga rajoni dhe ndërkombëtarisht.