EN

Sallatë me patate

Patatet janë mjaft të shëndetshme madje në shumë vende konsiderohen si zëvendësuesi më i mire i bukës. Ktë here do i shijoni të ftohta dhe të lidhura me kosin nga Lufra shija e të cilit mbetet unike. Ju kemi sjellë një recetë ndryshe nga e zakonshmja dhe jemi të bindur se pasi ta provoni herën e parë nuk do hiqni asnjëherë dorë nga kjo recetë.

Gjithçka që ju duhet (për 4 persona):

5 patate të mëdha të prera në kube

1 filxhan kos Lufra

1 lugë çaji mustardë

1 qepë e grirë

1 selindo

1 spec i kuq

1 majdanoz i grirë

1 lugë çaji kripë

1 lugë çaji piper i zi

Përgatitja:

  1. Vendosini patatet në një tenxhere me ujë të nxehtë. Lërini të ziejnë ngadalë për rreth 10 minuta, shtoni kripë tek to sipas dëshirës tuaj.
  2. Pasi të kenë zier patatet, kullojini dhe lërini në një tas në frigorifer për rreth 30 minuta.
  3. Ndërkohë në një tas përzieni kosin, majonezën dhe mustardën.
  4. Shtoni qepën, selinon, specin e kuq, kripën dhe piperin.
  5. Shtoni në fund patate dhe lërini në frigorifer deri në momentin që do ti konsumoni.

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe pijesh e cila prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si uji Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat, si dhe shpërndan marka të tjera rajonale dhe ndërkombëtare të importuara.

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe pijesh e cila prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si uji Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat, si dhe shpërndan marka të tjera rajonale dhe ndërkombëtare të importuara.