EN

Tost me kos dhe mjaltë

Mëngjeset duhet të jenë tepër të bollshëm për të dhënë forca për të vijuar ditën. Produktet Lufra janë ato që ju japin shumë vitamina dhe forcë.

Gjithçka që ju duhet (për 2 persona):

1 gotë me kosin Lufra

1 vezë

2 lugë mjaltë

2 lugë lëng limoni

Lëkurën e 1 limoni

Fruta pylli të prera hollë

Përgatitja:

  1. Në një tas hidhni kosin, vezën, mjaltin dhe trazojini me pirun.
  2. Më pas shtoni lëngun e limonit dhe lëkurën e tij të grirë dhe trazojini derisa masa të bëhet homogjene.
  3. Merrni dy feta bukë shtypini pak te pjesa e tulit ne mes duke bërë të krijohet një xhep i vogël dhe aty shtoni masën e përftuar më lart, dhe mbi të hidhni frutat e prera.
  4. Futeni në furrë për 10 minuta në 150 gradë. Kur ta nxirrni për ta servirur shtojini pak mjaltë për ta bërë akoma dhe më të shijshme.

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe pijesh e cila prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si uji Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat, si dhe shpërndan marka të tjera rajonale dhe ndërkombëtare të importuara.

Çdo ditë sjellim në tryezat tuaja produktet më të shëndetshme të qumështit të freskët, të kontrolluara dhe të përpunuara sipas standarteve bashkëkohore Europiane.

Na ndiqni

Lufra Foods është një kompani ushqimore dhe pijesh e cila prodhon dhe shpërndan markat e veta shumë të suksesshme si uji Lufra, Tido, Tradita, Beneta dhe Dukat, si dhe shpërndan marka të tjera rajonale dhe ndërkombëtare të importuara.