Lufra

AL

Sallatë me patate

Sallatë me patate Patatet janë mjaft të shëndetshme madje në shumë vende konsiderohen si zëvendësuesi më i mire i bukës. Ktë here do i shijoni të ftohta dhe të lidhura me kosin nga Lufra shija e të cilit mbetet unike. Ju kemi sjellë një recetë ndryshe nga e zakonshmja dhe jemi të bindur se pasi… Continue reading Sallatë me patate

Kokoshka të kripura dhe të ëmbla

Kokoshka të kripura dhe të ëmbla Dëshironi të dini sekretin për të shmangur kokoshkat e lagura? Epo ja ku do ta mësoni këtu me ne. Nëse ju ka ndodhur të jeni të mërzitur se përse kokoshkat e bëra në shtëpi nuk janë aq të shijshme sa ato në kinema, atëherë zgjidhja është përpara jush. Përdorimi… Continue reading Kokoshka të kripura dhe të ëmbla

Tost me kos dhe mjaltë

Tost me kos dhe mjaltë Mëngjeset duhet të jenë tepër të bollshëm për të dhënë forca për të vijuar ditën. Produktet Lufra janë ato që ju japin shumë vitamina dhe forcë. Gjithçka që ju duhet (për 2 persona): 1 gotë me kosin Lufra 1 vezë 2 lugë mjaltë 2 lugë lëng limoni Lëkurën e 1… Continue reading Tost me kos dhe mjaltë

Ejani të bëjmë Guakamole

Guakamole Netët e verës tashmë kanë mbërritur, listat e gjata të filmave në shtëpi janë duke ju pritur. Ju mungon vetëm ushqimi që ndjesia juaj të jetë sikur të ishit në kinema. Dhe absolutisht për atë kemi menduar ne sikundër çdo herë tjetër. Mjafton që ju të blini disa patatina të thjeshta, kurse salcën për… Continue reading Ejani të bëjmë Guakamole

Ejani të bëjmë një smoothie!!!

Ejani të bëjmë një smoothie!!! Mëngjesi është një vakt shumë i rëndësishëm dhe ne ju sugjerojmë të konsumoni smoothie me fruta të ndryshme dhe produkte Lufra. Receta të tilla janë të preferuara nga të gjithë anëtarët e familjes, mjafton të keni fruta të ndryshme në shtëpi dhe produkte Lufra. Për këtë recetë ju duhet: Qumësht… Continue reading Ejani të bëjmë një smoothie!!!